Otvorený list nemenovanému známemu blogerovi

Autor: Milan Krajniak | 19.6.2013 o 13:19 | Karma článku: 15,30 | Prečítané:  16547x

Smutno mi je, keď čítam Tvoj blog a na facebooku Tvoje reakcie na zvolenie Jaromíra Čižnára za generálneho prokurátora. Nevadí mi hnev, ktorý situácia okolo generálneho prokurátora v Tebe vyvoláva. Tvoj hnev je oprávnený. Koniec koncov aj Kristus sa spravodlivo nahneval a vyhnal peňazomencov z chrámu. Smutno mi je skôr z toho, komu dávaš za vinu situáciu v našom štáte.

 

V roku 1936 Jan Antonín Baťa povedal v televíznom prejave:

“Len nechcime povedať, že my, vy, my všetci, nie sme zodpovední napríklad za nezamestnanosť. Ale sme, sme. Každý z nás je zodpovedný. A to nie je nejaká kolektívna zodpovednosť ale osobná zodpovednosť jednotlivca.

Nechcime hovoriť, že ktosi a kdesi je zodpovedný za náš štát. My nemáme kráľa, žijeme v demokracii. My sme sa sami rozhodli, koho vyšleme do zákonodarného zboru a do vlády. My sme ich tam poslali! Každý jeden z nás. Čiže nenariekajme na iných. Ale na seba.”

Pokiaľ fungujú v našom štáte slobodné voľby, je to podľa mňa takto:

Za situáciu v našom štáte môžem ja, pretože som nedokázal presvedčiť dostatok ľudí, aby nevolili Smer.

Za situáciu v našom štáte môžem ja, pretože som sa nedokázal spojiť s inými ľuďmi, ktorí majú odlišnú predstavu o našom štáte, ako má Smer.

Za situáciu v našom štáte môžeš aj Ty, pretože si frflal, vyplakával, nadával na pomery, na pravicu, na politikov, a pritom si Ty osobne neurobil nič preto, aby sa to zmenilo.

A čo ďalej? Ja ako slobodný občan tohto štátu sa budem pokúšať urobiť niečo pre to, aby sa to zmenilo. Budem to robiť podľa seba. A verím, že aj veľa iných ľudí skúsi niečo urobiť. Niekedy úspešnejšie a niekedy menej úspešne. Budeme pri tom robiť chyby, Ty ich budeš kritizovať a ľudia budú karmovať Tvoje blogy a likeovať tvoje statusy na facebooku. 

Ale ak chceš, aby sa niečo naozaj zmenilo, skús aj Ty niečo naozaj urobiť. A nevyhováraj sa na to, že nie si politik. Aj Ty si volič a občan tohoto štátu. Aj Ty si zodpovedný. Nevybloguješ sa z toho.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Fico rieši elektrinu len na strednom Slovensku, cena však stúpla aj inde

Začiatkom roka niektorým domácnostiam extrémne stúpli ceny elektriny. Minulý týždeň proti šéfovi regulačného úradu Jozefovi Holjenčíkovi zasiahol premiér Robert Fico.

DOMOV

Lipšica obvinili pre nehodu z prečinu usmrtenia

Exposlancovi zatiaľ obvinenie nedoručili.


Už ste čítali?