Otvorený list nemenovanému známemu blogerovi

Autor: Milan Krajniak | 19.6.2013 o 13:19 | Karma článku: 15,30 | Prečítané:  16650x

Smutno mi je, keď čítam Tvoj blog a na facebooku Tvoje reakcie na zvolenie Jaromíra Čižnára za generálneho prokurátora. Nevadí mi hnev, ktorý situácia okolo generálneho prokurátora v Tebe vyvoláva. Tvoj hnev je oprávnený. Koniec koncov aj Kristus sa spravodlivo nahneval a vyhnal peňazomencov z chrámu. Smutno mi je skôr z toho, komu dávaš za vinu situáciu v našom štáte.

 

V roku 1936 Jan Antonín Baťa povedal v televíznom prejave:

“Len nechcime povedať, že my, vy, my všetci, nie sme zodpovední napríklad za nezamestnanosť. Ale sme, sme. Každý z nás je zodpovedný. A to nie je nejaká kolektívna zodpovednosť ale osobná zodpovednosť jednotlivca.

Nechcime hovoriť, že ktosi a kdesi je zodpovedný za náš štát. My nemáme kráľa, žijeme v demokracii. My sme sa sami rozhodli, koho vyšleme do zákonodarného zboru a do vlády. My sme ich tam poslali! Každý jeden z nás. Čiže nenariekajme na iných. Ale na seba.”

Pokiaľ fungujú v našom štáte slobodné voľby, je to podľa mňa takto:

Za situáciu v našom štáte môžem ja, pretože som nedokázal presvedčiť dostatok ľudí, aby nevolili Smer.

Za situáciu v našom štáte môžem ja, pretože som sa nedokázal spojiť s inými ľuďmi, ktorí majú odlišnú predstavu o našom štáte, ako má Smer.

Za situáciu v našom štáte môžeš aj Ty, pretože si frflal, vyplakával, nadával na pomery, na pravicu, na politikov, a pritom si Ty osobne neurobil nič preto, aby sa to zmenilo.

A čo ďalej? Ja ako slobodný občan tohto štátu sa budem pokúšať urobiť niečo pre to, aby sa to zmenilo. Budem to robiť podľa seba. A verím, že aj veľa iných ľudí skúsi niečo urobiť. Niekedy úspešnejšie a niekedy menej úspešne. Budeme pri tom robiť chyby, Ty ich budeš kritizovať a ľudia budú karmovať Tvoje blogy a likeovať tvoje statusy na facebooku. 

Ale ak chceš, aby sa niečo naozaj zmenilo, skús aj Ty niečo naozaj urobiť. A nevyhováraj sa na to, že nie si politik. Aj Ty si volič a občan tohoto štátu. Aj Ty si zodpovedný. Nevybloguješ sa z toho.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Majský je vraj nevládny, denníku SME však z nemocničného lôžka zdvihol

Odsúdeného podnikateľa našli v pražskej psychiatrickej nemocnici.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ako Mexiko chytilo šéfa veľkého kartelu

Darí sa Mexiku potláčať kartely.


Už ste čítali?