Satanov popud

Autor: Milan Krajniak | 4.12.2013 o 9:16 | Karma článku: 18,71 | Prečítané:  5017x

Ó aký veľký rozdiel je medzi pápežom Františkom a našimi biskupmi v prístupe k ochrane rodiny! Tento argument som si prečítal hádam stokrát v reakciách na nedeľný pastiersky list. Priateľ mi poslal link na list pápeža Františka, ktorý napísal ešte ako arcibiskup v Buenos Aires, a ktorý sa venuje otázke ochrany rodiny. Možno budete prekvapení.

Celý list si môžete prečítať tu. Ponúkam však aspoň krátky citát:

“Nebuďme naivní: toto nie je len politický boj, ale aj pokus zničiť Boží plán. Nie je to len návrh zákona (to je len prostriedok) ale je to “popud” otca lži, ktorý sa snaží zmiasť a oklamať Božích synov. A Ježiš hovorí, že na ochranu pred týmto klamárskym žalobcom nám pošle Ducha Pravdy.

Naša vlasť dnes, v tejto situácii, potrebuje zvláštnu pomoc Ducha Svätého, aby vniesol svetlo pravdy do temnoty omylu. Potrebuje tohto Zástancu, aby nás ochránil pred zvodmi mnohých sofizmov, ktorými sa za každú cenu snažia zdôvodniť tento návrh zákona, a ktoré mätú a klamú ešte aj ľudí dobrej vôle.”

Pre nekatolíkov, výraz "otec lži" znamená Satana, diabla.

Rozmýšľam, akú odozvu by pastiersky list našich biskupov vyvolal, ak boli tvrdší. Ak by podobne ako František napísali, že presadzovanie návrhu zákona o registrovaných partnerstvách je popudom diabla.

Rozmýšľam, koľko falošných obvinení z nenávisti by si naši biskupi zaslúžili.

Rozmýšľam, koľkí zo “znalcov” názorov pápeža Františka si teraz vstúpia do svedomia a s rovnakou nenávisťou si trúfnu kopnúť namiesto do našich biskupov priamo do samotného Františka.

Ale to si “znalci” asi netrúfnu. Ťažko sa napáda niekto, kto je celosvetovo rešpektovaný a uznávaný.

Myslím si, že už je načase, aby agresívni odporcovia Cirkvi a prirodzenej rodiny pochopili, že ani naši biskupi už nebudú pre nich ľahký cieľ. Aby pochopili, že naši biskupi nehovoria len za seba. Že je na Slovensku veľa ľudí, ktorí nie sú biskupmi manipulovaní.  Naopak, že považujú napríklad v otázke ochrany prirodzenej rodiny biskupov za svojich reprezentnantov. A útok na biskupov považujú za útok na seba. Pretože Cirkev nie sú len biskupi alebo kňazi. My všetci - laici, kňazi, rehoľníci či hierarchia - sme Cirkev.

A okrem toho, že sa hlásime k svojej Cirkvi, sme aj rovnoprávnymi občanmi Slovenskej republiky. Máme právo verejne hlásať svoje názory a získavať pre ne podporu občanov. Ak sa nám podarí v otázke ochrany prirodzenej rodiny získať na svoju stranu väčšinu občanov Slovenska, budú to zástancovia gender ideológie rešpektovať? Alebo sú aktivisti LGBTI demokratmi iba vtedy, keď si myslia, že majú väčšinu?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Threema je anonymná, ale prokurátori sú presvedčení, že správy sú od Kočnera

Policajti neprelomili šifrovanie, Tóth im odovzdal Kočnerov mobil.

Dobré ráno

Dobré ráno: Horia pľúca našej planéty, čo sa deje v Amazónii?

Ako súvisí politika s požiarmi.


Už ste čítali?