Frešove traky alebo prínos SDKÚ k budúcnosti pravice

Autor: Milan Krajniak | 6.2.2014 o 8:21 | Karma článku: 12,24 | Prečítané:  10376x

Zasvrbelo ma pero, keď som si prečítal Frešove inzeráty v médiách. Odôvodňoval v nich, že v SDKÚ je všetko OK, len jedna neprajná agentúra furt dáva SDKÚ menej preferencií ako našej NOVE. Aj sme rozmýšľali, že na Frešove inzeráty zareagujeme našimi, aby bola sranda, ale potom sme si uvedomili, že ako nová strana nemáme peniaze od štátu, ani od Kmotríka či Kaspera, tak sme to nechali tak. Ale skúsim aspoň v tomto blogu naznačíť, ako by naša prípadná inzertná odpoveď mohla vyzerať.

Na úvod treba uznať, že SDKÚ významne prispela k reformám spred desiatich rokov, ktoré Slovensko posunuli vpred.

Uznávam tiež, že existuje jeden dôvod, prečo voliť SDKÚ aj dnes. Tým je fakt, že SDKÚ významne prispela k reformám spred desiatich rokov, ktoré Slovensko posunuli vpred.

Tieto zásluhy sú natoľko neskonalé, že nielen dnes, ale aj o rok, o dva, dokonca aj o desať rokov prekryjú nepodstatné námietky, že od zvolenia Freša za predsedu SDKÚ sa mu podarilo najmä:

1. Zaujať Slovensko zásadnými návrhmi na riešenie rómskej problematiky

2. Postaviť v Banskobystrickom kraji na župana kvalitného kandidáta, ktorý v konečnom dôsledku prispel k zosadeniu smeráckeho Maňku

3. Obohatiť metodiku verejných obstarávaní o riešenie havárií, ktoré sa za vlády župana Freša stiahli z celého Slovenska a napadli Bratislavský kraj

4. Očistiť SDKÚ od takých neznámych a neproduktívnych politikov, ako sú Lucia Žtiňanská, Miroslav Beblavý a Magda Vášaryová

5. Presvedčiť všetkých o svojom politickom majstrovstve, pretože strategická dohoda s KDH “vy podporíte mňa na župana a ja Hrušovského na prezidenta” potešila všetkých voličov pravice, ktorí oceňujú nesebeckosť a perspektívnosť tohto majstrovského ťahu.

 

Rozmýšľal som pod váhou týchto argumentov, či nevystúpim z NOVY a nevstúpim do SDKÚ. Ale nakoniec som to nedokázal urobiť: Fakt sa mi nepáčia Frešove nové traky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bitkári v škole v Demandiciach skončili, spolužiaci naďalej pykajú

Žiaci z obcí Lontov a Ipeľský Sokolec naďalej chodia do Demandíc, hoci si musia preplácať cestu sami.

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil.


Už ste čítali?