Otvorený list Radovi Ondřejíčkovi

Autor: Milan Krajniak | 8.7.2014 o 13:43 | Karma článku: 11,25 | Prečítané:  26253x

Myslím si, že názov Cynická obluda je presný a výstižný. Označuje niekoho, kto si nič neváži a nič mu nie je sväté. Nebudem zdieľať koláž, ktorá ma pohla k týmto riadkom. Iba popíšem, o čo v nej ide. Boh Otec hovorí Synovi: "Ona trvala na tom, že si mám ísť radšej kúpiť kondómy, lenže bola nedeľa a všade mali zo zákona zavreté… A tak si na svet prišiel ty.” Tieto slová sú hnusnou, sprostou a zlomyseľnou urážkou Boha, v ktorého verím, a ktorého si vážim. 

Ako kresťan beriem Boha ako svojho adoptívneho otca. Niekoho, kto mi dal život, a kto sa o mňa stará ako o svoje dieťa. Som mu vďačný. Svätú Máriu, Matku Božiu vnímam ako svoju adoptívnu matku, ku ktorej sa v modlitbách obraciam, keď som smutný, keď neviem ako ďalej. 

Preto ma bolí a trápi, keď niekto môjho adoptívneho otca a moju adoptívnu matku uráža. 

Pán Ondŕejíček, skúste si predstaviť, že by niekto verejne urážal a ponižoval vášho otca alebo matku. Napríklad tak, že hoci by vám otec a mama hovorili, ako sa na vás tešíli, že žili a žijú iba pre vás, v skutočnosti vás klamali a iba nezohnali kondómy.  Ako by ste sa cítili? Volali by ste na neho: "Ešte, ešte! Urážaj mi rodičov! Veď máme slobodu slova!"?

Možno si neuvedomujete dôsledky svojich "vtípkov" urážajúcich Boha, ktorého si vážia a rešpektujú státisíce vašich spoluobčanov. Možno ste iba prázdny a povrchný. Ale to vás neospravedlňuje.

Chýba vám totiž to najzákladnejšie, čo robí spolužitie človeka s iným človekom dôstojným. A to je úcta. Práve úcta nám káže dodržiavať isté hranice, isté mantinely vo vzťahu k iným ľuďom.

Napríklad úcta k našim predkom. Alebo úcta k starším. Naši predkovia a naši žijúci starší verili a väčšinou veria v Boha. Dúfali a dúfajú v spásu svojej duše. Generácie a generácie Slovákov padali a vstávali, hrešili a prosili o odpustenie, obracali sa v modlitbách na svojho Boha a na Matku Božiu, aby im pomohli dôstojne zvládnuť pozemskú púť. Máte veľkú odvahu, pán Ondřejíček, ak dokážete urážať tieto generácie pohŕdaním tým, čo im v ťažkých časoch pomáhalo prežiť a zachovať si ľudskú dôstojnosť.

Takže, ako to s vami naozaj je, pán Ondřejíček? Aký je váš motív? Chcete sa iba baviť? Alebo sa chcete baviť urážaním iných? Vidíte v tom rozdiel? To viete iba vy.

Chcel by som vám povedať ešte jednu dôležitú vec: Na Slovensku žijú aj ľudia, ktorí neberú veci len tak akože, naľahko, jedno slovo tam, jedna urážka späť. Ja osobne sa radím k tým, ktorí si myslia, že sa veci zlepšia vtedy, ak na Slovensko vrátime úctu k Bohu, k ľuďom a k hodnotám. 

Pokojne urážajte mňa, je mojou kresťanskou povinnosťou sa s tým vyrovnať. Ale prestaňte urážať Boha a ľudí, ktorí v Boha veria. Inak budete mať so mnou do činenia. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Stovkám ľudí nedali výplaty, konatelia agentúry sú vo väzbe

Stovkám ľudí - Srbom, Ukrajincom aj Slovákom z okolia Trnavy – nevyplatili zárobok.

Dobré ráno

Dobré ráno: Fico sa chce vrátiť, preto útočí na médiá

Predseda Smeru chce opäť sprísniť tlačový zákon.

Komentár Zuzany Kepplovej

Marrákeš nekončí, Marrákeš trvá

Na nevyplatených Srboch by nám malo záležať.


Už ste čítali?